Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Mieszkania na rynku odgrywają dużą rolę. Każdy z nas chce mieć swój kąt do mieszkania. Jednak rynek nieruchomości w ostatnich latach stał się bardzo wymagający. Kupujący nie chcą już byle czego.  W większości decydują się na mieszkania nowe.

Co z popytem na mieszkania na rynku wtórnym?

Zapotrzebowanie na mieszkania z tzw. drugiej ręki słabnie, dlatego decydując się na sprzedaż swojego mieszkania musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami i dużą ilością czasu niezbędnego do odpowiedniego przygotowania go do sprzedaży. Minęły już te czasy kiedy mieszkania na rynku wtórnym z wygórowaną ceną szły jak ciepłe bułeczki. Wybór mieszkań jest teraz ogromny, a wcale nie przybywa. Każdy patrzy, żeby kupić coś za niewielkie pieniądze i oczywiście w jak najlepszym stanie technicznym.

Co zatem zrobić, żeby sprzedać mieszkanie?

Do sprzedaży mieszkania musimy się odpowiednio  przygotować. Warto przeprowadzić w nim mały remoncik i duże sprzatanie oraz wykonać dobrą profesjonalną sesję zdjęciową. O wyborze mieszkania przez kupującego decyduje pierwsze wrażenie czyli pierwsze minuty które spędzi on w naszym mieszkaniu. Nawet jeśli cena jest korzystna i lokalizacja bardzo dobra to istnieją takie czynniki, które zniechęcą kupującego. Każdy kto sprzedaje mieszkanie musi wiedziec, że klientowi nie można pokazać brudnego i zaniedbanego  mieszkania. Dlatego warto zainwestować w malowanie i posprzątanie mieszkania. Najlepiej prezentuje się ono gdy jest w nim porządnie posprzatane. Rzeczy zbędne chowamy lub wynosimy z mieszkania. Bardzo ważną rzeczą jest aby przed wizytą kupującego porządnie wywietrzyć mieszkanie, bo nic tak nie odstrasza jak brzydki zapach. Podłogi muszą być czyste, naczynia umyte i pochowane, śmieci wyrzucone. Kupujący bardzo dokładnie ogladają przedmiot zakupu, dlatego wszędzie musi być idealnie czysto.

Jak to wyglądało u mnie?

Kilka lat temu sprzedawałem mieszkanie dlatego wiem, że kupujacy zagladają w każdy kąt nawet do piekarnika czy pod wannę. Jeśli do mieszkania przynależy piwnica to w niej  musimy zrobić porządek i dobrze byłoby ją pomalować. Jeśli nie chcemy się wstydzić i zależy nam na szybkiej sprzedaży to naprawdę zróbmy generalne porządki i przy okazji pozbądźmy się z domu rzeczy niepotrzebnych.